Rozhodla som sa kandidovať do parlamentu

Autor: Blažena Královičová | 8.3.2012 o 18:59 | (upravené 9.3.2012 o 16:44) Karma článku: 5,99 | Prečítané:  434x

V komunálnej politike pôsobím štrnásty rok a  beriem to ako napĺňanie svojho povolania. Obaja s manželom sme saleziáni – spolupracovníci. V rámci saleziánskej rodiny sme povolaní k rôznym službám, jednou z nich je vnášanie dobročinnej lásky do spoločenskej a politickej služby. Aj preto sa teraz uchádzam o vašu podporu v parlamentných voľbách.

Na kandidátke KDH kandidujem pod číslom 59.Na kandidátke KDH kandidujem pod číslom 59.

V rodine, v ktorej som vyrastala, som videla príklad otvorenosti voči službe druhým, výchovu k skutočným hodnotám, nekráčať s davom, stáť si za svojím presvedčením i keď to niečo stojí. V prípade mojej mamy – strata zamestnania kvôli viere v Boha a to v ťažkom období, keď otec zomieral na nevyliečiteľnú chorobu. Výchova z rodiny, dobré zázemie, viera v Boha, ľudia, ktorých som okolo seba mala a mám aj teraz, to všetko vnímam ako dar, ktorý nemám odložiť, ale zhodnotiť. Chcem sa pridať k tým, ktorí sa rozhodli zodpovedne angažovať za spoločné dobro v duchu služby.

Napriek názorom mnohých ľudí, ktorí neveria politikom a hádžu ich do jedného vreca, stretám v oblasti politiky aj úprimných a čistých ľudí. Prostredníctvom spravodlivých zákonov a správnych rozhodnutí chcem spolu s takýmito ľuďmi podporovať a chrániť hodnoty, ktoré považujem za dôležité pre zdravé fungovanie jednotlivca i spoločnosti. Medzi tieto hodnoty patrí manželstvo ako vzťah muža a ženy, rodina ako základná bunka spoločnosti, ako kolíska života a lásky, úcta a ochrana života v každom štádiu, spravodlivosť, solidarita, otvorenosť voči službe ostatným. Tieto hodnoty sa snažíme žiť aj v našej rodine, odovzdávať ich našim deťom. Nie je to ľahké, ale vieme, kde čerpať silu k denno-dennému zápasu o tieto hodnoty.

Za spoločnosť, v ktorej žijeme a v ktorej vychovávame deti, sme zodpovední všetci. Každý nesie svoj diel zodpovednosti. Máme slobodnú vôľu a je na nás, ako sa rozhodneme – či zostaneme ľahostajní, prizerajúci sa, kritizujúci – alebo sa pripojíme k tým, ktorí postupnou zmenou svojho srdca vnášajú pokoj a spoločné dobro do tohto sveta.

Povzbudzujem vás k účasti na parlamentných voľbách a zároveň vás prosím o vašu podporu zakrúžkovaním čísla 59. pri mojom mene na kandidátke KDH.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?